Sağlığınızdan Değerli Birşey Yoktur

Sağlığınızdan Değerli Birşey Yoktur

Sağlığınızdan Değerli Birşey Yoktur, Sağlığınız ne kadar değerli? Çok para kazanmayı ve çok şeye sahip olmayı başarırsanız, bunun tadını çıkarmak için etrafta olmayacaksanız ne iyi olur. Doğru, sağlığınız yoksa başka bir şeyiniz de yok. Bu nedenle, oldukça hızlı bir şekilde sağlığınız en önemli önceliklerinizden biri haline gelir.

Son zamanlarda Tony Soprano’yu oynayan aktörün vefat etmesi ne kadar üzücü, aynı şey yeni Prince of Bel Air’deki baba için de geçerli. Olmaları gerekenden çok önce ölen iki çok başarılı oyuncu. Sağlığımız hakkında düşünmemi sağlıyor ve çok gerçek oluyor. Bazılarımız uyuşturucu gibi sağlıksız yaşam biçimleriyle fesih yolumuzu bile hızlandırıyor. Bundan bahsediyorum çünkü kısa bir süre sonra Philip Seymour Hoffman adıyla öldü. Onu kolunda eroin iğnesi ile ölü buldular. Bu yüzden lütfen kalın ve sağlıklı olun ve sağlığınıza açıkça zarar veren zararlı faaliyetlerden kaçının.

Biliyorsun en sevdiğim dizilerden birinin bir bölümünü izliyordum. Köpekbalığı tankı. Komik olan tüm köpekbalıkları, sağlıkla çok ilgili. Yatırım yapmak istediklerini dolar bazında anlayabilirsiniz, bazı şeylerin iyi fikir olduğunu düşünüyorlar. Normal sağlıklı öğeler olan şeyleri severler. Belki de milyonlarca ve milyarlarca doların tadını çıkarmak için sağlıklarına ihtiyaçları olduğunu bildikleri için olabilir. Sağlığınız kötüyse, maliyetin çok büyük olabileceğinden bahsetmiyorum bile. Hatırlayın, ABD’de iflasın bir numaralı nedenlerinden birinin sağlık masrafları veya borçları olduğunu söylemiştim. İşler oldukça hızlı bir şekilde ortaya çıkabilir ve size güzel bir kuruşa mal olabilir.

“Önlemenin bir kilo tedaviye bedel olduğunu” sık sık duyarsınız. Bu çok doğru! Birçoğu, büyük bir sağlık sorunu olana veya büyük bir sağlık sorunu yaşayana kadar bunu çok ciddiye almaz.

Ya da belki birinin büyük bir sağlık sorunu vardı ve onu yendiler. Eğer bu olduysa, eminim çok müteşekkirdirler. O çileyi tekrar yaşamak istemiyorlar. Kendine bakmamak ‘Rus Ruleti’ oynamak gibidir. Başka bir deyişle ‘zar atmak’! Sağlığınızı riske atmak ya da sadece sağlık dileyip umut etmek istemezsiniz. Sağlığınızı iyileştirmek veya korumak için bir şeyler yapabilirsiniz.

Şimdi, doktorunuza gitmeyi düşünün. Yoğun programınızdan zaman ayırmalı, gününüzü buna göre planlamalısınız, belki de çocuklar günü. Sonra git, bekleme odasında bekle, odada bekle. O zaman gidip bir reçete almalısın, vs… Muhtemelen gitmek istemiyorsun.

Ayrıca size güvenenleri, belki çocuklarınız gibi olanları da unutmayın. Çocuklarla oyun oynamak, çocuklarla birlikte okumak, okul etkinliklerine gitmek ve daha fazlasını istiyoruz.

Bu yüzden sağlığınızı ihmal etmeyin ve elinizden geldiğince sağlıklı olmak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Sağlığınız çok değerli; sadece sizin için değil, sevdikleriniz için de.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.