6 Sağduyu Halk Sağlığı Davranış Biçimi Yaklaşımları

6 Sağduyu Halk Sağlığı Davranış Biçimi Yaklaşımları

6 Sağduyu Halk Sağlığı Davranış Biçimi Yaklaşımları, Çoğu durumda, bu korkunç salgın nedeniyle belirli bir sağduyudan, halk sağlığından, kısıtlamalardan şiddetle şikayet eden/karşı çıkan aynı kişilerin, çoğu zaman, aynı kişiler olması garip gelmiyor mu? sorumsuz davranışları ve kişisel/toplumsal sorumluluk almaktan/ almaktan kaçınmaları, koşulların ve virüsün yayılmasının çok daha kötü/ağırlaştığı bir durum yaratıyor mu? Amerika Birleşik Devletleri’nin nüfusu, dünyadaki toplam sayının yaklaşık %4,5’ini temsil ettiğinden, enfeksiyon ve ölüm oranlarımızın bu yüzdeye yakın olması (hatta, hatta biraz daha iyi olması) beklenebilir. Ancak, bunun yerine, oranlarımız toplamların yaklaşık %20’si kadardır. Anladığım kadarıyla, birçok kişi bunca zamandan sonra yorgunluk, yalnızlık vb. duygusu hissetse de, yayılmayı azaltmak için üzerimize düşeni yapmak hala bir anlam ifade etmiyor! Bunu akılda tutarak, bu makale genel sağlık ve esenliği ortaya koymak için 6 sağduyu, halk sağlığına yönelik davranışları ve neden çoğu insana ihtiyacımız olduğunu kısaca ele almaya, incelemeye, gözden geçirmeye ve tartışmaya çalışacaktır. , halkın, yüksek bir öncelik olarak.

1. Maske takın: Neden bazıları maske takmayı bu kadar büyütüyor? Sonuçta, çoğumuz, en azından, bir tane giymekten daha iyi ya da daha iyi görünüyoruz! Halk sağlığı uzmanları bize, eğer herkes maske takarsa, bu korkunç sayıların belki de en az %95 veya daha iyi bir oranda azalacağını söylüyor! Çoğu insanın bunu yapmak istemesi mantıklı değil mi?

2. Kalabalıktan kaçının: Her ne kadar dışarı çıkmaktan, restoranlara, tiyatrolara ve diğer etkinliklere çıkmaktan herkes kadar zevk alsam da, sağlığı riske atıyorsa bunu yapmak hiç mantıklı değil! Uzmanlar bize tavsiyede bulunuyor, kalabalıktan kaçınmalıyız ve özellikle birçok ev içi aktiviteyi azaltmalıyız çünkü bu virüs hava yoluyla bulaşıyor ve bu aktiviteler daha büyük riskler yaratıyor! Yayılmayı azaltmak için sosyal mesafeyi kullanın ve maske takın!

3. Sosyal mesafe: Hava yoluyla yayılan virüsler hava yoluyla yayılır ve uzmanlar uyarıyor, en az altı fit kadar seyahat edebilirler (ancak bazı araştırmalar daha da öteye işaret ediyor). Bu nedenle, hem kendi sağlığımızı hem de başkalarının sağlığını korumak için sosyal mesafeye bağlı kalmalıyız! Maske tak ve mesafeni koru!

4. Sosyal sorumluluk: Özellikle maske takmak sadece sizi değil, başkalarını da korumak için sosyal sorumluluğunuz olarak düşünülmelidir! Ne yazık ki, birçok insan liderlerinin örneğini takip ediyor ve Başkan Trump, yüz örtme ihtiyacını en aza indirmeye, sosyal mesafeye saygı göstermeye ve kalabalıklardan kaçınmaya devam ettiğinde (birkaç kişi tutan) süper yayıcı olaylar), çekirdek destekçileri, en az direniş yolunu takip edin!

5. Politika yerine politika: Ulusal sağlık politikamız, kendisini istikrarlı bir dahi olarak gören bir politikacıdan ziyade uzmanlar tarafından yönetilmeli ve yönetilmelidir! Politika yerine kalite politikası ve sağduyuyu önceliklendirmemiz gerekiyor!

6. Halk Sağlığı: En iyi, en alakalı, bilim odaklı halk sağlığı planını ele almaya ve oluşturmaya odaklanmadan, bu pandemiden kaynaklanan enfeksiyon ve ölüm sayılarını azaltmak yerine genişletme riskini alıyoruz! Yolumuza politikacılar değil, uzmanlar yön versin!

Daha iyi, daha odaklı, sağduyulu ve bilimi takip eden halk sağlığı planlaması talep etmeliyiz! Bu tür sorumsuz davranışlara devam edemeyiz!

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.